Кошик
1102 відгуків
Оптові ціни при замовленні на суму від 1500 грн.    ОПТОВІ УМОВИ

Українська хустка - наша традиція

Українська хустка - наша традиція
Українські хустки - традиційні кольори та особливості.

18.10.15

Українська хустка є національним аксесуаром, яких зберігає старовинні традиції та надає сучасним українкам колоритного образу.

 

Сучасні етнографи зазначають, що у давнину великі хустки з тонкого полотна на ярмарках коштували дуже дорого (їх вартість сягала вартості теляти). Саме тому найкращі хустки великого розміру, носили тільки заможні люди і зазвичай тільки на великі свята Пасху чи Різдво. Хустку купляв батько дочці на весілля, або ж дуже добрий господар своїй дружині. Також їх передавали з покоління в покоління. Багато людей, у ті часи, не могло придбати собі таких хусток, тому в повсякденному житті часто носили вишиті хустки шовковими нитками. Основними кольорами,  при вишиванні шовковими нитками, були червоні, сині, зелені, жовтими та рожевими нитками. Дуже рідко використовувались чорні кольори, синім кольором теж вишивали тільки в поєднанні з іншими кольорами, в основному червоним.

До VXIII століття основним були геометричні орнаменти, лише згодом набули популярності рослинні орнаменти троянд, волошок та гвоздик. Дуже рідко на старовинних хустках ми можемо зустріти вишитих півнів чи голубів.

Традиційним кольором для української хустки був саме білий. Ще у 1657 році є згадка шведського посла, який відвідав Богдана Хмельницького, про традиційні  «білі хустки з бавовни». Тому більшість  дослідників вважають, що національний характер української хустки полягає саме в білому кольорі. Натоміть барвисті кольори хусток, які є дуже популярними на даний час,запозичені від південних слов’ян (болгар, сербів). 

Українська хустка мала побутове та обрядове призначення. Дівчатам належало ходити з відкритою головою, лише взимку використовувались хустки, однак одягали їх так, щоб було видно дівочу косу. Натомість, на другий день після одруження, жінці одягали хустку і після цього ходити з непокритою головою було непристойно. Дана традиція частково збереглась і на сучасних весіллях. Так, всім добре знайомий обряд, без якого не обходиться жодне весілля на Західній Україні, а саме при завершенні весільних гулянь знімається фата, а жінці надягається хустина (мамою, свекрухою або її чоловіком, в залежності від регіону).

В козацькі часи хустка також була символом вірного кохання, адже дівчата вишивали козакам хустки шовковими нитками та давали їм цей подарунок у дорогу з обіцянкою дочекатись їх повернення.

В останні роки національна українська хустка стала знову дуже популярної. Більшість українок мають традиційну українську хустку у своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару. Як і колись найбільш популярними є білі хустки з традиційними рослинними орнаментами троянд, а також червоні та голубі кольори.

Інші статті
Контакти
 • Телефон:
  +380502095965, (Загальні питання 10.00-17:30)
  +380675084836, (Загальні питання 10:00-17:30)
  +380508006193, (ВСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ Офіс 10.30-17:30)
 • Контактна особа:
  Менеджери з продажу
 • Адреса:
  Поштовий адрес: м. Львів, А/С 3007. Видача товару через офіс не проводиться, Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  sokolyata-vushuvka@ukr.net